Atunci, în ceasul morţii, are mare îndrăzneală îngerul de la Botez. Când vine acesta, toţi se dau la o parte.
Îngerul pe care îl avem de la Sfântul Botez are mare putere. De aceea, când vă rugaţi acasă, după ce aţi terminat rugăciunile, să faceţi şi câteva închinăciuni la îngerul pe care-l aveţi de la Botez şi să ziceţi aşa: „Sfinte îngere, păzitorul vieţii mele, roagă-te lui Hristos Dumnezeu pentru mine, păcătosul (păcătoasa)!”.
Pentru că acest înger nu numai că ne păzeşte acum, dar el ne păzeşte şi în vremea morţii, el călătoreşte cu noi prin vămile văzduhului, până la 40 de zile, şi îl avem de la dumnezeiescul Botez mare ocrotitor. Dacă nu ar fi el, diavolul ar face cu noi ce ar vrea.
(Arhimandrit Cleopa Ilie, Drumul sufletului după moarte)
Doamne ajuta ne iartă ne amin amin amin
Doamne ajuta Amin
Amin
AMIN doamne ajuta
Amin
Doamne ajuta amin
Amin
Amin, Doamne ajută tuturor 🙏
Doamne ajuta, Amin
💥💞
DA ÎN EVANGHELIEI ORTODOXA DUPĂ MARCU CAPITOL 16 VERSET 16 CINE VA CREDE ȘI SE VA BOTEZAT VA FI MINTUITI DAR CINE NU VA FII OSINDIT
ACEST COPILAȘ POATE SA ȘTIE CE SE INTIMPLA CU EL???
Amin!
sa traiti 100000000 de ani ferciti alaturi de nasi care il aduc in oastea lui dumnezeu doamne ajuta
Furie!
Doamne ajuta tuturor ! Amin
Amin Doamne ajuta i să fie sănătos
Amin Doamne ajuta i să fie sănătos
AMIN !
AMIN !
Doamne miluiește
Doamne miluiește
Doamne ajuta
Doamne ajuta
Doamne ajută tuturor Amin
Care botez impostorilor, acest copil nu este constient de ritualul ce i se face , de aceea va ordon sa spuneti tuturor oamenilor adevarul pe care l-ati tinut ascuns oamenirii de peste 2000 de ani despre dreapta credinta si cum biserica fura sufletele noilor nascuti !!!
Sa va traiasca ingerasu mic!
Doamne ajuta Amin
Omorâți-i in cristelniță, cat aveți ocazia. Daca cresc mari, nu mai au loc in cristelnița sa-i băgati la fundul apei si asa vor avea șanse mari sa scape cu viața in urma botezului.