Hai că o vedem și pe asta, și nu oriunde ci în Israel [ 90% populatie vaccinata] , acolo unde VACCINAȚII, da, vaccinații, au ieșit în stradă să protesteze împotriva deciziei guvernului Bennett de a reimpune restricții și lockdown.

Israel: Vaccinaţii ies în stradă împotriva restricţiilor
„La ce ne-am mai vaccinat ca proștii cu câte doze ați vrut voi, dacă vă bateți joc de noi și ne închideți iar în case” spun protestatarii.
Fraților, ceea ce vedeți în Israel va fi în toate țările care vaccinează masiv, în câteva luni de zile.
Scenariul este același, și toate statisticile arată că spre modelul israelian se îndreaptă TOATE țările care vaccinează masiv, în care cazurile cresc proporțional cu vaccinarea, și care vor impune restricții și lockdown, iar bieții oameni care s-au vaccinat cu doza 2 și 3 vor pune aceleași probleme pe care le ridică israelienii vaccinați acum în stradă.
Sursa: https://www.theguardian.com/world/2021/aug/01/israel-protests-against-renewed-covid-restrictions-as-cases-hit-highest-in-months